Orta Evden Eve Nakliyat

Son zamanlarda birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların sayısında artış yaşanmaktadır. Fakat Orta nakliyat firmaları sayısında adeta patlama yaşanmaktadır. Bu sayı artışının altındaki nedenler nelerdir. Sayı bu kadar hızlı artarken hizmet kalitesinin düşüşünün altında yatan nedenler nelerdir. Bu yazımızda bunlara değinmeye çalışacağız.
Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde iyi uygulanan, bir boşluğu dolduran ister hizmet olsun isterse de bir mal olsun hemen rağbet görüp belli bir başarı kazanmaktadır. İşte Orta nakliyat firmaları da bu tür bir boşluğu iyi değerlendiren birkaç firmanın sayesinde bu günlere kadar gelebilmiştir. Peki, ilk başta nasıldı şimdi sektörün durumu nedir. Bundan on yıl öncesine kadar nakliyat ya da taşınma dendiğinde insanların hemen suratı ekşir meşesi kaçardı. Bunun da sebebi nakliyat firmalarının ve çalışanlarının özensiz sıradan bir mal taşır gibi eşya taşımaları idi.
İlçeler Resim
Bu yukarda saydığımız durumu değiştiren Orta nakliyat firmaları içinde bir firma çıkmış ve taşınmacılığın yeni kurallarını yazmıştır. İlk olarak kaba saba dediğimiz personeli eğitmiş böylece sektöre incelikli taşınmanın da olabileceğini göstermiştir. Evet, bu firma biziz sürekli modern ve çağdaş taşımacılığı ilke edinmiş olmak bizim ana felsefemizi oluşturmaktadır. Bunun sonrasında çalışan personelin teknik donanımını da yükselterek daha hasarsız çalışmanın önünü açtık.
Bu yaptıklarımız Orta nakliyat sektöründe devrim gibi bir değişimin önünü açtı ve artık diğer firmaların tek yapması gereken açılmış olan bu yoldan yürümeye devam etmeleri idi. Çoğu firma da bunu yaparak sektördeki bu değişime ortak oldular. Kimisi ise bu değişime ayak uyduramayıp yok olup gittiler. Bu değişimi esnasında birçok yeni firma ortaya çıkmış ve bunların ne olduğu hala anlaşılamamıştır. Hiçbir yere kayıtları olmayan sadece bir kamyondan ibaret bu firmalar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir