Kurşunlu Evden Eve Nakliyat

Kurşunlu evden eve nakliyat derken Google aylık ortalama arası on sekiz bin civarı olan bir kelimeden bahsediyoruz. Bu aramanın binlercesi seo işi ile uğraşanlara diğer binlercesi de firmaların kendisine aittir. Bu tıklamanın önemli veya büyük kısmını belirttiğimiz kesim yapmaktadır. Yine de reel tıklayan, gerçek kişiler için bile geriye kalan rakam çok önemlidir. Bu sektörün, bu kelimenin iş yaptığı sektörün, sanal pazarı, internet müşterisi inanılmaz boyutlarda demektir. Nitekim, işi az çok kavrayan firma sahipleri Google de ilk ona girebilmek için inanılması güç bir rekabet içindedirler. Tıklamanın bu denli yükselmesinde, maliyetin bu kadar artmasında bu anlamsız, raydan çıkmış olan haksız rekabetin de büyük payı vardır. Derdimiz sektörün sanal sorunlarını tartışmak değil. Derdimiz, hiç denetim mekanizması olmayan bu sektörün, hiçbir denetim mekanizması olmayan sanal sektör ile buluştuğunda, bu denetimsizliğin korsan ve dolandırıcılar için müthiş bir zemin ve kazanç alanı teşkil ettiğini teşhir ederek, yurttaşın bilinçlenmesine bu yolla da olsa katkı sunmaktır.

Kurşunlu evden eve nakliyat için firma aratıyor iseniz, Google, Yandex ya da diğer arama motorlarına yaptırdığınız aramalarda karşınıza çıkan sitelerin sahibi olduğu firmaların gerçekte reel olarak var olduklarından, tüzel kişiliğe sahip olduklarından kesin emin olmanız lazım. Gerekli ilk bilgi budur. Bir firma veya nakliyat firması nasıl tüzel kişiliğe sahip olur. Vergi levhası alarak. Yasal sorumluluklarını yerine getirerek. Yasal olarak olmayan korsan, dolandırıcı firmalar olduğu gibi, yasal olan dolandırıcı firmalar da var. Bu yasal dolandırıcı firmalar şöyle dolandırıyor? Kağıt üstünde varlar. Yani vergi kayıtları var. Bazen ofisleri de olabiliyor. Bir site, bir mail, bir telefon ile Kurşunlu evden eve nakliyat yapıyormuş gibi, broşür bastırıyor, dağıtıyor. İnternet sitesi yaptırıyor. Özellikle ucuz nakliyat fiyatında oldukça abartılı ve insanların gözünün içine sokacak tarzda reklam yaptırıyor. Ucuz nakliyat yaptığı için değil, ucuz nakliyat fiyatı ile insanlara tuzak kurduğu için alabildiğine farazi nakliyat fiyatları sunuyor. 100 TL ye ev taşınır gibi flaş reklam sporları hazırlatıyorlar. Bu ağa, bu tuzağa düşen vatandaş peşinat gönderiyor. 100 TL ev taşıma kampanyası bugün yarın bitiyor dendiği için bilgisi olmayan vatandaş peşinat gönderiyor. Böyle yüzlerce insanı dolandırıyorlar. Bazı firmalar daha pişkin, eşyaları da yüklüyor, diğer taşıma ücretini de alıyor ve eşyalar ile birlikte vatandaşın tüm varlığını çalıyor. Vatandaş bir daha o firmayı da, o şahısları da, o telefonları da, o siteyi de o mailleri de bulamıyor. Her kes ve her şey buharlaşmış oluyor. Şikayet edecek birini dahi bulması mümkün olmuyor. Dolandırıldığını yasa önünde ispatlaması da neredeyse imkansız oluyor.

Kurşunlu evden eve nakliyatta bir de komisyoncu firmalar var. Her şeyleri yasal. Fakat kendileri sadece aracılık yapıyorlar. Yani siz ile nakliyatçı firmayı buluşturup aradan komisyonunu alıp çıkıyorlar. Tabi size “biz komisyon aldık” da demiyorlar. “O firma bizim anlaşmalı firmamız” diyorlar. Siz neden komisyon ödeyesiniz. Bir de bu firma yasal olarak da size muhatap olmuyor. Sorun sıkıntı çıktığında işi yapan firma, komisyoncuyu, komisyoncu da işi yapan firmayı suçluyor, arada gidip gelen, perişan olan siz oluyorsunuz. Bu komisyonculara karşı da bilinçli olmanızı öneririz.

Kurşunlu evden eve nakliyat için en önemli şey yasallık ise, diğer önemli şey yetki belgesidir. Sonrasında ise, sigortalı eğitimli personel ve bakımlı araçlara sahip firmadır. Yasal, sigortalı personel çalıştıran, araçlarına sahip, yetki belgesi olduğundan emin olduğunuz firmalardan fiyat alınız. Bu firmalar kesinlikle ekspertiz yapmadan fiyat vermezler. Gelirler, evinizin konumunu, sokağınızı, bulunduğu katı, eşyalarınızı, nakliyat güzergahını, taşınma mesafesini ve yeni evin konumunu inceler, “şu yöntem ile şu tarzda paketleme ile taşıyacağız fiyatımız da 400 TL, 500 TL, 1000 TL her ne ise şu , bu fiyat derler ve onayınıza sunarlar. Fiyatta anlaşırsa, sözleşme ve sigorta yapacağız, sözleşme sigorta yapmadan eşyalarınıza kesinlikle dokunmayız” diye de eklerler.
Kurşunlu evden eve nakliyatın bir hukuku, sigortası, sözleşmesi olduğunu asla unutmayınız. Bunları yapmadan da kesinlikle eşyalarınıza dokundurmayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir